0.00 0
Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

TULIKA 19
K–R 14-18
6609078
0.00 0
Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

TULIKA 19
K–R 14-18
6609078

Jürjendal, Robert “Lihtminevik / Simple Past” CD

9.99

Kitarrist Robert Jürjendali kolmas sooloplaat „Simple Past” nihutab kitarrimängu piire samaaegselt elektroonilise ambient´i ja minimalismi suunas. Jürjendali muusikalise mõtlemise põhilisteks märksõnadeks on endiselt kõlaline metafüüsika ja improvisatsiooniliste helipiltide maalimine. Uue kvaliteedina on Jürjendali värskel albumil aga lisandunud proge-rock´ile iseloomulik intensiivsus. Näiteks loos „No Or Yes” taaselustab see 1970ndate proge-rock´i kuldaja eredaid harmooniaid. Samas „Old Stories” oma atraktiivse rütmipildiga on kantud juba uuema aja eksperimenteerivast mõtlemisest. Väga suur roll pala „Old Stories” kõlapildi rütmitihedaks kujundamisel on Eesti ühel paremal trummaril Andrus Lillepeal.

Robert Jürjendali helikeele eripäraks plaadil „Simple Past” on üksteisesse sulanduvate harmooniajärgnevuste kasutamine. Eriti selgelt ilmneb see lugude „Melting Memories” ja „Up Up” muusikalises arenduses. Justkui vastukaaluks keerulistele harmooniakäikudele võib kõnealusel plaadil kuulda ka ballaadlikke kompositsioone ja muusikalist kulgemist läbi heljuvate elektrooniliste kõlavärvide. Album pakub kindlasti mitmekülgseid elamusi kõigile innovaatilise muusika austajatele.

Video loole “Vanad jutud / Old Stories”:

Tootekood: 13125 Kategooriad: , , ,
Nailboard Rock Shopi on võimalik külastada kolmapäevast reedeni kell 14-18. Sisenemine hoovi poolt (vaata selgitavat joonist). Autoga tulijatele hoovis parkimine pool tundi tasuta (märkida B-korpuse fuajees parkimistablool).

Copyright 2024 © Nailboard Rock Shop